Foto-návod: Retro linky + vše o linkách pro začátečníky

4. srpna 2015 v 15:01 | Karin Petřeková |  Líčení
Výrazné linky jsou velmi přitažlivé a sluší takřka každé ženě. Zkuste retro linky s ocáskem.


Jaké linky?

Nejběžnější jsou kajalové linky, práce s nimi je jednoduchá, ovšem linka není výrazná a výdrž je krátká. Pro začátečníky se hodí taktéž tekuté linky ve fixu, jejich aplikace je snadná. Klasické tekuté linky jsou na aplikaci nejsložitější. Výdrž a pigmentace je vysoká stejně jako u gelových, ke kterým je nutné dokoupit štěteček.

Oči u sebe, či malé a pokleslé?

Máš-li oči u sebe, veď linku od vnitřního koutku velmi tenkou, nebo ji neveď vůbec do poloviny víčka. Pokleslým a malým očím sluší pouze úzké linky, neprotáhlé u vnějšího koutku.

Vhodná barva:

Většina z nás automaticky sáhne po černé, přitom jsou i jiné barvy, které k očím mohou sednout lépe. Blondýnka a zrzkám padnou více hnědé linky, ostatním spíše černé. Záleží, ale i na barvě očí - hnědým bude slušet fialová, zlatá a zelená. Dívkám s pomněnkovýma očima modré, bronzové, ale i zelené a oranžové. Zeleným očkům hnědé a zelené. Takto barevné linky jdou občas těžko najít, a proto je možné využit trik ze stínů. Stačí jakýkoliv stín navlhčit a vatičkou na uši zkusit linku nakreslit. Značka Avon prodává transparentní linky, které se dokážou přeměnit do jakékoliv barvy díky stínům. Tato vychytávka stojí okolo 60 korun, ale já osobně s ní zas tak spokojená nejsem. Jako oční linky raději využiji Maybelline Color Tattoo.

Nanášení:

Aplikace linek ti půjde snadněji, když si najdeš pohodlnou polohu ruky, tak aby byla pevná. I když budeš mít tendenci při aplikaci linek zavírat oči nebo natahovat víčka směrem k obočí - nedělej to. Pokud si chceš skutečně pomoct, tak natahuj víčka do stran a hlavu měj mírně zakloněnou. Začínej buď od vnitřního koutku směrem k vnějšímu, nebo od prostředka víčka. Rychlý pevný tah vypadá lépe než pomalý vytvořený po malých kouskách. To se však ze začátku nedaří nejspíš nikomu, proto při přetáhnutí měj při sobě vatičky do uší namočené v odličovači. Osvědčený tahák je si linku předkreslit kajalovou tužkou, se kterou už jistě umíš zacházet. Výhoda není jen v rovnější lince, ale také ve výdrži. Chce to ovšem především cvik a trpělivost, první linky nebývají z pravidla nikdy dokonalé. Ta správná by se měla u vnitřního koutku ztenčovat a u vnější ho naopak ztlušťovat, aby dodala opticky hojnější objem řas. Pro kočičí pohled konec linky zvedni na konci mírně nahoru.
 


Komentáře

1 Zuzana | Web | 4. srpna 2015 v 19:23 | Reagovat

maš moc pekný blog a užitočný :)

2 Tery | Web | 5. srpna 2015 v 10:41 | Reagovat

Dobrý rady :D

3 curlybaby | Web | 5. srpna 2015 v 15:36 | Reagovat

Super článek .. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama